Lokalizacja

VD Rakowiecka47[logo]

                                                       

 

                                                    

Rakowiecka 47 jest inwestycją, którą zaledwie 2,6 km dzieli od ścisłego centrum (Placu Dominikańskiego), a 250 m od Lasu Rakowieckiego. Ulica Traugutta położona jest w odległości ok. 1 km.
Do aktywnego wypoczynku zachęcają tereny spacerowe i ścieżki rowerowe wzdłuż Odry, ośrodek jeździecki „Na Grobli” oraz stadion „Oławka” z boiskiem  do gry w hokeja na trawie.
Korzystając z Kładki Zwierzynieckiej z której rozpościerają się piękne widoki, w 12 minut dojdziemy do Ogrodu Zoologicznego. Jedynie 20 minut spacerem oddalona jest Hala Stulecia ze słynną Pergolą oraz pobliskim Parkiem Szczytnickim będącym jednym z największych parków miejskich w Europie.

kliknij aby powiększyć

Las Rakowiecki

Odległość: 250m

Powierzchnia lasu wynosi 22,45 ha. Położony jest pomiędzy prawym brzegiem rzeki Oława, a lewym brzegiem Odry. W samym lesie, wzdłuż ścieżki prowadzącej od Kładki Siedleckiej do ulicy Międzyrzeckiej i dalej przystani ZHP (Przystań Rancho), można zobaczyć szereg zniszczonych pozostałości po fortyfikacjach i bunkrach niemieckich, głównie resztki stanowisk artylerii przeciwlotniczej z czasów II wojny światowej.

kliknij aby powiększyć

Hala Stulecia

Odległość: 2000m

Hala Stulecia to unikatowe miejsce na mapie Polski, gdzie historia w pełni współgra ze współczesnością. Zaprojektowana przez wybitnego miejskiego architekta Maxa Berga, została uznana za jedno z największych dzieł architektury XX wieku. W założeniu projektanta miała służyć mieszkańcom Wrocławia i gościom odwiedzającym stolicę Dolnego Śląska i tak jest do dziś.  Obecnie Hala Stulecia służy jako sala koncertowa i widowiskowa. Odbywają się tu zarówno mecze koszykówki, jak i monumentalne przedstawienia operowe (np. Straszny Dwór Moniuszki, Aida, Trubadur i Nabucco Verdiego, Walkiria, Zygfryd i Zmierzch bogów Wagnera).

Odwiedzając kompleks Hali Stulecia warto zaczekać na pokaz fontanny na Pergoli, podczas którego zobaczyć można niesamowitą grę świateł, wody i muzyki.

 

Plac Społeczny

Odległość: 2000m

Plac we Wrocławiu położony w obrębie Starego Miasta. Współcześnie przebiega tędy między innymi droga krajowa nr 98, a wcześniej droga krajowa nr 8. Plac stanowi ważny węzeł komunikacyjny, w ramach którego zbudowano obiekty inżynieryjne takie jak estakady drogowe i przejścia podziemne dla pieszych. Obecna koncepcja przebudowy Placu Społecznego przywracająca tradycyjną strukturę, zakłada utrzymanie ciągłości między historycznym centrum, planowaną rozbudową ul. Traugutta, a projektowanym, nowym miasteczkiem uniwersyteckim. Projekt tworzy nową dzielnicę, współczesne centrum łączące funkcjonalną różnorodność i otwarte przestrzennie.

 

Park Szczytnicki

Odległość: 2800m

Park Szczytnicki nie bez powodu nazywany jest perłą wrocławskich parków. Jest to jeden z największych i zarazem najstarszych parków znajdujących się we Wroclawiu. Powierzchnia tego parku krajobrazowego o dużych walorach kompozycyjnych i dendrologicznych wynosi ok. 112 ha. Pod względem różnorodności i bogactwa drzewostanu zajmuje czwarte miejsce w Europie. Nawet w godzinach szczytu poczujesz się tam jakbyś nagle przeniósł  się daleko poza miasto. Dzika przyroda w postaci dzięciołów, kaczek i wiewiórek pozwoli Ci znaleźć wytchnienie po pracowitym dniu. Jeśli zaś znudzą Ci się swojskie klimaty, możesz w kilka minut znaleźć się na Dalekim Wschodzie – wystarczy wejść do Ogrodu Japońskiego, gdzie odnajdziesz harmonię i spokój.

Sam park kusi swoją dużą powierzchnią i bogatą zielenią. Spacerujący mają do wyboru liczne alejki i ścieżki, a w razie zmęczenia ławki do odpoczynku w trakcie przerwy. Na najmłodszych czeka plac zabaw w okolicach ul. Chopina czy barwne ogrody kwiatowe.

Hydropolis

Odległość: 1200m

Hydropolis – stała wystawa edukacyjna we Wrocławiu poświęcona wodzie. Powstała w 2015 r. w budynku z 1893 r. wzniesionym jako podziemny zbiornik na wodę dla wrocławskich wodociągów. Podstawą ekspozycji o powierzchni 4000 m², zaprojektowanej przez Mieczysława Bielawskiego, są techniki multimedialne i interaktywne. Ekspozycję utworzyło wrocławskie Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. Oprawę muzyczną do filmu Planeta Wody, sferycznej projekcji będącej centralną częścią wystawy, stworzył Krzysztof Aleksander Janczak.

5hydropolis

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bulwar Politechniki

Odległość: 2200m

Bulwar znajduje się przy Wybrzeżu Wyspiańskiego, za budynkiem Politechniki H-14. Ma około czterystu metrów. W ramach inwestycji wzmocniono nadbrzeże, zbudowano nowe pomosty, ścieżki i boiska do siatkówki plażowej, zamontowano też nowe oświetlenie i ławki. Jest także mini-plaża.

 bulwar politechniki

 

 

 

 

 

 

 

 

 Polinka

Odległość: 1600m

Całoroczna kolej gondolowa we Wrocławiu, kursująca nad Odrą pomiędzy głównym kampusem Politechniki Wrocławskiej na Wybrzeżu Stanisława Wyspiańskiego, a Geocentrum przy ul. Na Grobli. Kolej wybudował Doppelmayr Garaventa Group, a jej operatorem jest Politechnika Wrocławska. Linia ma długość 373 metry, czas jazdy wynosi 1,95 minuty, maksymalna prędkość jazdy to 5 m/s. Każda gondola zabiera maksymalnie 15 osób. Przepustowość maksymalna wynosi 366 osób na godzinę.

Polinka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jak bardzo cenisz swój czas?

 

Odległości do najpotrzebniejszych obiektów użytku publicznego:

 • Rynek - 3300 m
 • Galeria Dominikańska - 2600 m
 • Plac Społeczny - 1900 m
 • Ogród Zoologiczny - 900 m
 • przedszkole - 1300 m
 • szkoła podstawowa - 1000 m
 • apteka  - 1300 m
 • pogotowie ratunkowe - 1300 m
 • komisariat Policji - 1500 m
 • Centrum Handlowe Family Point (ul. Krakowska 51-69) - 1700 m
 • Boisko Piłkarskie i Hala Oławka (ul. Na Niskich Łąkach 8) - 450 m

Komunikacja miejska

 

 

Zapytaj o indywidualną ofertę przedsprzedaży mieszkań w inwestycji Rakowiecka 47.

Twój adres email:*
Kod weryfikacyjny:
Wybierz nr mieszkania, którym jesteś zainteresowany:
Dodatkowa wiadomość:
ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH*
PRAWO WGLĄDU, ZMIANY, USUNIĘCIA DANYCH OSOBOWYCH*
ZGODA NA PROWADZENIE KORESPONDENCJI ZA POMOCĄ ŚRODKÓW DO POROZUMIEWANIA SIĘ NA ODLEGŁOŚĆ*
ZGODA NA POWIERZENIE DANYCH OSOBOWYCH*

Więcej w tej kategorii: Inteligentne mieszkanie »

Znajdź mieszkanie, dom

Dostępnych: 9
Jesteś tutaj: StartLokalizacja Góra strony

Warto przeczytać