Wrocławska dzielnica artystów i rzemieślników wzbogaci się o kompleks mikroapartamentów Kurkowa Micro Concept

wstep2 D70 5587 7

Nasza najnowsza inwestycja – Kurkowa Micro Concept, to nowoczesny kompleks mikroapartamentów, który powstanie na Nadodrzu, w jednej z najszybciej rozwijających się dzielnic Wrocławia. Oprócz funkcjonalnie zaprojektowanego obiektu, Kurkowa Micro Concept przyciąga inwestorów atrakcyjną lokalizacją. Odległość zaledwie 1300 metrów od Rynku Głównego gwarantuje szybki dostęp do wszelkich dóbr kultury czy usług, które oferuje stolica Dolnego Śląska. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców współczesnych aglomeracji, tworzymy nową przestrzeń mieszkalną w sercu miasta.
Aby przedstawić przydatne informacje o okolicach Kurkowej i Ptasiej, stworzyliśmy Przewodnik po Nadodrzu, w którym prezentujemy lokalnych rzemieślników, polecamy najlepsze restauracje i kawiarnie, a także przybliżamy wydarzenia kulturalne. Poniżej przedstawiamy zapowiedź Przewodnika, który ukaże się na naszej stronie internetowej.

Nadodrze, zwane również Przedmieściem Odrzańskim, to jedna z najstarszych części Wrocławia, pełna terenów zielonych i przedwojennej architektury. Wśród mieszkańców miasta, znana również ze względu na tradycje artystyczne i rzemieślnicze. Doskonałym przykładem miejsca, które łączy autorską galerię designu z warsztatem rzemieślniczym jest Galeria NADO, gdzie oprócz możliwości nabycia gotowych filiżanek czy cukiernic, możemy także poznać proces technologiczny, towarzyszący produkcji ceramiki. Wybory szklane oraz artystyczne elementy wystroju wnętrza znajdziemy również w Galerii Sztuki Piecownia, która ściśle współpracuje z wrocławską ASP. Oprócz miejsc z wieloletnią tradycją, takich jak Pracownia Ramy Domański, która specjalizuje się w oprawie obrazów i luster, nie brakuje też nowo powstałych zakładów. Jednym z nich jest Pracownia Złotnicza Przemysława Wańczyka, znana również pod nazwą 1618.design, która tworzy wyraziste przedmioty zgodnie z tradycyjnymi metodami rzemieślniczymi, przy użyciu szlachetnych materiałów. Popularność mieszkańców zdobyła także Róża Rozpruwacz - pracownia krawiecka przy Jagiellończyka 2, która organizuje warsztaty i kursy krawieckie oraz sprzedaje wyroby niewielkich, lokalnych manufaktur. Jednym z najciekawszych miejsc na mapie Nadodrza jest Drukarnia przy Otwartej 12, która stanowi połączenie wydawnictwa oraz drukarni typograficznej, gdzie przy okazji napijemy się aromatycznej, czarnej kawy.

Galeria NADO

plac Świętego Macieja 10

Ramy Domański

ulica Chrobrego 28

Pracownia Złotnicza Przemysława Wańczyka 1618.design

ulica Łotkietka 9

Róża Rozpruwacz

ulica Jagiellończyka 2

Drukarnia na Otwartej

ulica Otwarta 12

 

Znajdź mieszkanie, dom

Dostępnych: 3
Jesteś tutaj: StartAktualnościWrocławska dzielnica artystów i rzemieślników wzbogaci się o kompleks mikroapartamentów Kurkowa Micro Concept Góra strony

Warto przeczytać